70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Klimatyzatory postojowe Pełczyce

Kredyty bez bik najlepsze oferty przygotownee dla Ciebie

Klimatyzatory postojowe Pełczyce

Czym są klimatyzatory postojowe?

Bardzo często obserwujemy jak kierowcy, cierpiąc na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Sposób tenże stanowi szkodliwy a ze powodów finansowych i dokładnie ekologicznych. Rozwiązaniem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Dębno

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas jazdy jest popularnym zachowaniem, od którego trudno uciec, to wykorzystywanie spośród niej w trakcie postoju nie jest już wskazane. Marnujemy paliwo i kończymy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie istotne stanowi wówczas, że poprawia on bezpieczeństwo produkcji i przynosi, że kierowca oraz ładunek przyjdą na środowisko w całości.

czesci allegro allegro

klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa całkowicie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji będącego podczas jazdy. Na zbytu możemy spotkać dwa rodzaje klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten główny działa mało na analogicznej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego działaniem jest obniżenie temperatury i zmniejszenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Istotne elementy układu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są zamontowane w jednej obudowie montowanej z recepty na dachu kabiny pojazdu lub na bocznej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do pomieszczenia pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, odnosi się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta napędzana jest silnikiem elektrycznym a w razie konieczności chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie jest także wyposażone w projekt, który zabezpiecza nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może działać automatycznie lub potrafimy nią zarządzać za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Moryń

Z zmianie postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wiele nowszym i raczej nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w program została wprowadzona woda. Jest ona dokładnie schładzana, a wielką korzyścią tego typu klimatyzatorów stanowi wówczas, że nie zmieniają wilgotności powietrza we tłu pojazdu, a jedynie obniżają dominującą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego gatunku jest proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa zamontowana w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w którym ciepło z powietrza jest użyte do odparowania wody. Sam zbiornik jest tu zlokalizowany na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora jest nadzwyczaj poważna, bo pewnie on ograniczyć temperaturę powietrza dominującą we tłu pojazdu nawet o sto procent w kontakcie do temperatury na zewnątrz. Ale ze względu na uszkodzenie zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie idzie w krótkim klimacie. Także kiedy w sukcesu sprężarkowego klimatyzatora, także tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z zastosowaniem pilota lub prowadzić nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie wielką wartością jest niewielki pobór prądu niezbędny do dobrego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Moryń

0 0 votes
Daj Opinie

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments