70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

kredyt hipoteczny

Kredyty bez bik najlepsze oferty przygotownee dla Ciebie

kredyt hipoteczny

kredyt hipoteczny

kredyt hipoteczny – W dzisiejszym artykule będzie o najważniejszym kredycie w życiu każdego człowieka- mianowicie o kredycie hipotecznym. Czemu nazywam go najważniejszym? Uważam, że człowiek podejmując decyzje o takim produkcie jest dojrzały, odpowiedzialny i myśli poważnie o założeniu rodziny.

kredyt hipoteczny

Mimo, że jest to kredyt na długie lata to decyzja musi być przemyślana kilka razy. Kredyt hipoteczny udzielany jest na zakup nieruchomości lub jej wybudowanie. Czyli dzielimy nieruchomości na rynek wtórny i pierwotny.

Zabezpieczeniem takiej spłaty jest po prostu od nazwy kredytu hipoteka- majątek, który w razie wyjścia awaryjnego pokryje koszty banku. Przeważnie jest to ta sama nieruchomość w którą inwestujemy, no chyba że jest ktoś właścicielem innych obiektów. Do momentu ustanowienia takiego zabezpieczenia, bank wymaga sobie poświadczenia: w postaci ubezpieczenia kredytu tak zwane pomostowe, może być też weksel lub poręczenie przez osobę trzecią.

Dla mnie kolejną rzeczą po określeniu rodzaju nieruchomości jest ustanowienie gdzie ten dom ma stać. Lub mieszkanie, jeśli decydujemy się kilkupiętrowy blok w mieście. Szczerze, większość osób mając pracę  i płynność finansową rozeznaje się właśnie w tych terenach, by po prostu było bliżej. U  mnie było to nie co spontanicznie, dlatego, że poszukiwania domu- bo tylko taki sobie wyobrażałam gdzieś na obrzeżach miasta, spokój, ogródek, piesek uzależniłam po prostu od gustu, lokalizacja nie miała znaczenia. Musi sie podobać, mieć perspektywę remontu  i to najważniejsze. Także przeprowadzka była ponad 200 km, nie za blisko i nie za daleko rodziców. Dlatego potem zaczęłam szukać innej pracy, ale dzis mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwa.

Wracając do samego kredytu hipotecznego to jest to ciężki kredyt. Wiąże się z załatwianiem dużej ilości formalności, około miesiąca czy nawet trzech w przypadku starania się o MDM- mieszkanie dla młodych trzeba wykazać się dużą cierpliwością. Warto mieć dobrego doradcę w banku, który pokieruje i wyjaśni większość niejasnych słów. Oczywiście na początku trzeba dokonać rozeznania na rynku w konkurencji kto i jakie ma oferty. Trzeba również przygotować się na koszty finansowe już na początku, ponieważ każdy bank będzie wymagał wpłaty prowizji za udzielenie kredytu, ustanowienia hipoteki- mianowicie wpis jej do ksiąg wieczystych lub dodatkowo założenie takiej księgi dla nowej nieruchomości, koszty notarialne, ubezpieczenie nieruchomości i to czego nie lubimy najbardziej odsetki.

kredyt hipoteczny

Kolejna ważną sprawą jest zdolność kredytowa, jeśli już ktoś miał w przeszłości inny kredyt, który spłacił terminowo to jest zarejestrowany w BIKU- Biuro Informacji Kredytowej jako dobry płatnik i ma po prostu lżej. Gorzej jak potknęła się komuś noga to zaczynają się schody, które w większości przypadków da się wyprostować. Przekonanie banku, że jesteś w stanie spłacić zobowiązanie wymaga poświadczenia dochodów. I od nich uzależniona jest kwota takiej pożyczki.

Możemy oczywiście wziąć taki kredyt z inną osobą, jeśli już ktoś ma żonę/męża, partnerkę/partnera, wtedy obowiązek spoczywa na każdym ale zwiększają się dochody i co za tym idzie wysokość kredytu. Dużo młodych osób może skorzystać z rozwiązania MDM,co już wyżej wyjaśniałam- wtedy dostaje dodatkowo pomoc od państwa przy spłacie takiego zobowiązania. Tutaj podkreślam jest więcej formalności i wniosków, bo nie każdy spełnia warunki, zarówno odnośnie nieruchomości jak i kredytobiorców. Ale jak już jesteśmy na piśmie właścicielami domu czy mieszkania to nie da się tego opisać. Mamy mnóstwo pomysłów na remont, projekt, wyposażenie, u mnie minęły już 2 lata a dalej mam chęć co rusz ulepszać i zmieniać wnętrze. Polecam każdemu taką przygodę.

0 0 votes
Daj Opinie

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments