70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Opieka Dębno

Kredyty bez bik najlepsze oferty przygotownee dla Ciebie

Opieka Dębno

Seniorzy: jak zachować sprawność intelektualną na emeryturze?

Jednak z wiekiem mózg się starzeje, nie nazywa to wcale, że nie można tego procesu spowolnić. Jednak z lat mówią, że służy jako mięsień. Jeżeli więc będziemy przygotowywać własne mózgi, z prawdziwym zagrożeniem starość będzie dla nas łaskawsza.

Opieka Mielno

Mózg dojrzewa dłużej, niż myślisz

Według odkryć naukowców mózg nigdy nie osiąga dojrzałości, gdy zaczynamy w dorosłość. Widać więc w wieku 50 lat jest u progu własnych oferty! Oraz na przykład jego część odpowiedzialna za pomoc przedstawiania się działa tak tylko ok. 67 roku bycia.

Cholesterol OFF

Cholesterol OFF

Jasne, z wiekiem ciężej się nam rozwijać i opinia płata figle. Jednak ogólnie prawda wygląda tak, że mózg starzeje się później niż drugie „większości” naszego układu. A my możemy o niego oszczędzać, aby zapobiec oznakom demencji lub przynajmniej ją ograniczyć.

Zobacz również pożyczka filarum

To aktorzy, naukowcy i profesorowie, aktywni zawodowo nawet w wieku emerytalnym, zwykle zajmują się sprawniejszym umysłem niż ogół społeczeństwa. Wtedy nie przypadek. Zapoznawanie się, zapamiętywanie innych kwestii to najnormalniejsze ćwiczenia dla mózgu. Ale odnajdzie się ich dobrze więcej.
Poznaj ćwiczenia oraz dietę dla mózgu

Niemal zabójcze dla umysłu są rutyna, powtarzalność, bezczynność. Nie oddaje się długiego oglądania telewizji, to dodatkowo rozleniwia nasze umysły. Ten ważny organ trzeba stymulować, grając np. w Sudoku, rozwiązując rebusy, pisząc i zapamiętując wiersze. To więc tak dobrym pomysłem oddaje się znajomość języków obcych czy zapisanie się na uniwersytet trzeciego wieku. Choć naukę przyswaja się szybko nie tak łatwo jak wtedy, potrzeba to używać nie jako cel tenże w sobie, tylko jak prowadzenie czegoś idealnego dla naszego mózgu.

Ważne również, aby zapewnić sobie dawkę ruchu, bo – jak mówią – w ścisłym ciele zdrowy duch. Aktywność fizyczna dotlenia mózg, natomiast ten wykorzystuje że aż 20% kierowanego do systemu tlenu! Dlatego spacery, nordic walking czy golf sprzedają się zbawienne dla starszych.

Warto również zadbać o relaks. Sen sprawia, że mózg wypoczywa, dzięki czemu właściwie później funkcjonuje. Na skuteczniejszą forma snu wpływa nie tylko ruch, a także ogólny spokój ducha. Może więc o poznać techniki relaksacyjne lub ziółka przed zaśnięciem?

Nie bez znaczenia objawia się również dieta. Za najidealniejszą dla zdrowia uchodzi śródziemnomorska, czyli duża w warzywa oraz produkty. Mózg kocha zdrowe, złożone węglowodany – czyli kasze i pełnoziarniste pieczywo. Lubi proteiny także delikatne tłuszcze – czyli nie tłuszcze trans, w jakie obfitują frytki, chipsy, i nawet margaryna! Z witamin oraz minerałów zajmuje się dietę wielką w witaminy z grupy B, a ponadto przeciwutleniacze takie jak A, C, E oraz żelazo. Nie można zapomnieć o kwasach omega-3, które znajdziemy m.in. w rybach także w poszczególnych olejach, oliwie i siemieniu lnianym. Przy okazji siemię tak tworzy na perystaltykę jelit. Do diety warto jeszcze włączyć orzechy.

Co istotne, ta dieta jest dokładna – to po prostu samo zdrowie dla każdego w jakimś wieku. Im żywo otworzymy się racjonalnie odżywiać, tym dokładnie dla naszego układu, w obecnym dodatkowo środka.
Na co warto postawić, aby mieć sprawny umysł?

Jeśli zależysz się cieszyć dobrym zdrowiem, nie tylko fizycznym, myśl o nasz mózg, zanim dotrzesz na emeryturę. W Twoim życiu nie powinno zabraknąć sportu, ćwiczeń intelektualnych i odpowiednio zbilansowanej diety. Ale lepiej zapobiegać, niż leczyć, prawda?
Prosenior
Artykuł został utworzony przez Seniorzy oferującą rzecz jako opiekunka, opiekun osób starszych w Niemczech.

0 0 votes
Daj Opinie

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments