70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Oto 5 sposobów na to, jak uchronić swoją kartę płatniczą przed kradzieżą.

Kredyty bez bik najlepsze oferty przygotownee dla Ciebie

Oto 5 sposobów na to, jak uchronić swoją kartę płatniczą przed kradzieżą.

Karta Płatnicza

Oto 5 sposobów na to, jak uchronić swoją kartę płatniczą przed kradzieżą. Bankowość elektroniczna jest bardzo zaawansowana, jednak cały czas trwa jej rozwój. Na każde zabezpieczenie stosowane przez bank, złodzieje znajda kilka metod, aby je ominąć. Dlatego należy wiedzieć, jak samemu można się chronić.

Chyba każdemu z nas zależy na tym, aby pieniądze na koncie bankowym były bezpieczne. Nie zawsze powinniśmy do końca ufać bankom, ponieważ banki nie dadzą rady wykonać za nas wszystkiego, by chronić nasze konta i karty przed złodziejami. W tym artykule możecie poznać kilka sposobów na to, jak się chronić.

Karta Płatnicza

Gdy tylko w naszym współczesnym świecie zaistniała bankowość elektroniczna, można było mówić o prawdziwej rewolucji. To niezaprzeczalni wielki krok naprzód, który jednak wymaga wielkiej uwagi i starań, aby czasem nie doprowadził do wielkiej katastrofy. Katastrofą może być na przykład masowa kradzież pieniędzy z kart klientów, dlatego w tym artykule właśnie klienci mogą skorzystać z pomysłów, jak zabezpieczyć swoje karty płatnicze przed kradzieżami.

Czy w ogóle warto?

Wydaje nam się, że bankowość elektroniczna jest już wystarczająco zabezpieczona i tak naprawdę, nic już nam nie grozi. Jednak jeśli ktoś tak myśli, to jest w ogromnym błędzie i lepiej, aby nie przekonał się o tym na własnej skórze. Banki zatrudniają specjalistów do tego, by tworzyli wyjątkowo dobre systemy, mające chronić ich klientów, jednak złodzieje są równie sprytni i zawsze znajdą jakiś sposób, aby zabezpieczenia obejść.

Każdy klient powinien pomyśleć o sobie i nie poświęcać całego zaufania tylko dla banku, ponieważ może go to słono kosztować.

Każdy klient powinien poczynić również kilka kroków z własnej strony, by ochronić swoją kartę przed kradzieżami. Nie będzie to wymagać zbyt dużego zaangażowania i aktywności, jednak naprawdę warto. Jeśli więc ktoś jest roztropny, to pomyśli wcześniej i zastosuje się do poniższych rad.

Właśnie teraz będziesz mógł poznać 5 sposobów na poprawę bezpieczeństwa twojej karty płatniczej

1. Karta jest twoja i nikt nie powinien brać jej do ręki

Zawsze pamiętaj o tym, że karta jest tylko i wyłącznie twoja i nikt obcy nie powinien mieć do niej dostępu. Na karcie znajdują się dane, które jeśli zostaną wykradzione, mogą posłużyć przestępcy do wyciągnięcia pieniędzy z twojego konta. Pamiętaj także, że nawet jeśli w sklepie ekspedientka poprosi o twoją kartę, to za żadne skarby nie podawaj karty. Terminal powinien być dostępny dla klientów w taki sposób, aby mogli spokojnie użyć karty i nie masz obowiązku podawać jej obsłudze. Nikomu nie można ufać w pełni, więc nawet w sklepie mogą cię okraść z danych, które są poufne.

2. Oglądaj bankomaty

Prócz płatności kartą, czasem jednak trzeba zdecydować się na płatność za pomocą gotówki. W niektórych sklepach nawet nie ma innej możliwości, dlatego od czasu do czasu trochę gotówki się przyda. Mimo tego, że banki bardzo dbają o swoje bankomaty i dokładnie je sprawdzają i przygotowują dla klientów, to mogą na nich znajdować się specjalne czytniki i kamerki, które są w stanie przechwycić dane, przy pomocy których z naszego konta wypłyną pieniądze. Dlatego za każdym razem należy dokładnie sprawdzać bankomat, z którego wypłaca się pieniądze. Nawet jeśli może to potrwać chwilę, to warto ją poświęcić, aby później nie żałować i stracić majątek.

3. Pilnuj karty

Każdy powinien swoich kart bankowych pilnować jak oka w głowie. Zawsze trzeba wiedzieć, gdzie one się znajdują i regularnie to sprawdzać. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zawsze są na swoim miejscu, a jeśli jednak zdarzy nam się je zagubić, to zawsze będziemy mogli mniej więcej się zorientować, kiedy to się stało i odpowiednio zareagować. Najlepiej jest nie odkładać nigdy karty w jakieś niecodzienne miejsca, czy też zostawiać na widoku, ponieważ ktoś może nam ją zabrać, albo przypadkiem zrzucić, a my nawet nie będziemy wiedzieć kiedy. Jeśli karta nam zaginie z naszego stałego miejsca, to będzie również dla nas znak, aby zastrzec kartę.

4. Ubezpiecz kartę

Jeśli już korzystamy z usług banku, to warto się zapoznać z jego całą ofertą. Być może wśród tych wszystkich ofert znajdzie się jedna taka, która oferuje ubezpieczenia kart bankowych. Jeśli tylko istnieje możliwość ubezpieczenia karty, to należy z takiej możliwość skorzystać, ponieważ nawet jeśli z karty stracimy większą kwotę, to oszczędzimy sobie większego stresu, ponieważ bank będzie musiał nam zwrócić pieniądze, w takiej ilości, jak to jest zapisane w umowie ubezpieczenia. Takie ubezpieczeni nie jest drogie i wynosi czasem zaledwie kilkadziesiąt złotych miesięcznie, jednak warto z niego skorzystać.

5. Bez płatności zbliżeniowych

Płatności zbliżeniowe to bardzo wygodna funkcja, ponieważ przyspiesza cały proces trwania transakcji. Nie musimy za każdym razem wbijać PIN-u i wsuwać karty do terminalu, a wystarczy tylko, że zbliżymy ją do niego. Jednak złodzieje się wycwanili i również wykorzystują możliwości kart z płatnościami zbliżeniowymi i właśnie dzięki temu kradną ludziom pieniądze z kart. Warto więc się przed tym zabezpieczyć i skorzystać z możliwości zablokowania transakcji zbliżeniowych. W ten sposób oszczędzimy sobie stresu, że w niewiadomym przez nas momencie, ktoś obcy może do nas podejść i nawet nie zauważymy kiedy, pobierze z naszego konta pieniądze.

Niech każdy pamięta, że warto dbać o swoje bezpieczeństwo finansowe i nawet jeśli bank oferuje nam jakieś bezpieczeństwo, to czasem warto poczynić kilka kroków z własnej strony, aby mieć większą pewność, że nikt nas nie okradnie. Złodzieje mają naprawdę wiele kreatywnych sposobów na to, aby nas okraść, więc warto należeć do tej przezornej grupy klientów banku.

0 0 votes
Daj Opinie

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments